Trycholog

Kiedy udać się do trychologa?

Wiele problemów ze zdrowiem włosów ma charakter czasowy. Obejmuje to przede wszystkim sytuacje, gdy silnie działające substancje znajdujące się w preparatach do włosów negatywnie oddziałują na wzrastające włosy, skórę głowy. Wówczas rezygnacja ze stosowania takich produktów, czy też ich zmiana na produkty oferujące łagodniejsze działanie może być wystarczające, aby zatrzymać intensywne wypadanie włosów.

Problemy z wypadaniem włosów utrzymujące się dłuższy okres czasu

Gdy zauważymy, że pomimo stosowania domowych metod poprawiania zdrowia włosów nie uzyskujemy oczekiwanych efektów zatrzymania procesu wypadania włosów warto skorzystać z usług, które oferuje trycholog Warszawa. Jest to specjalizacja w medycynie, która zajmuje się wyłącznie problemami związanymi ze skórą głowy oraz włosami. Skorzystanie z usług takiego specjalisty pozwala na zrealizowanie badań, które są w stanie zapewnić postawienie dokładnych diagnoz, co do powodów nadmiernego wypadania włosów.

Usługi realizowane przez trychologa to między innymi:

– badania trychologiczne,

– badania stopnia odżywienia cebulek włosowych,

– analiza pierwiastkowa włosa.

W ramach badań trychologicznych możliwe jest wykrycie obecności choćby bakterii czy drożdżaków. Wykorzystuje się do tego bardzo dokładne mikrokamery, które pozwalają na uzyskanie bardzo dużych powiększeń naskórka skory głowy czy cebulek włosowych. Na podstawie tak dokładnie zrealizowanych badań możliwe jest postawienie znacznie bardziej dokładnej diagnozy.

Poziom odżywienia włosów

W gabinetach trychologów dostępne są urządzenia, które pozwalają na dokładne zbadanie stopni odżywienia cebulek włosowych. W ten sposób można określić, gdzie występuje problem z brakiem właściwego odżywienia włosa. Do podobnych badań zaliczyć można analizy pierwiastkowe włosów, które pozwalają ocenić stan odżywienia organizmu. Na tej podstawie można między innymi określić, czy w organizmie występują substancje toksyczne w nadmiernej ilości, która może bezpośrednio wpływać na zwiększenie tempa wypadania włosów oraz brak właściwego rozwoju nowych włosów.

Bardzo duże znaczenie ma możliwość skorzystania z porad trychologa w zakresie choćby preparatów, które warto zastosować przy konkretnych problemach wpływających na wypadanie włosów. Bywa to szczególnie ważne w przypadku występowania łysienia. Radzenie sobie z łysieniem może być bardzo trudne, a jednocześnie brak odpowiedniej reakcji może prowadzić do zanikania mieszków włosowych. Wówczas można nie odwrócić efektu łysienia. Natomiast szybka decyzja o wizycie u specjalisty z zakresu trychologii pozwala na znacznie szybsze uzyskanie diagnozy z jakiego powodu występuje łysienie. Jednak do takiego specjalisty warto się udać również w przypadku, gdy włosy są bardzo osłabione, czy też bardzo intensywnie wypadają. Często nie musi być to przyczyną występowania bardzo poważnych chorób, ale zawsze można od trychologa dowiedzieć się jak znacznie szybciej przywrócić włosy do zdrowia. Specjalista może wskazać konieczność zmiany diety, zastosowania konkretnych preparatów czy konieczność rezygnacji z pewnych kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *