Inne

Kiedy warto zrobić badania moczu?

Chociaż uczymy się już, żeby regularnie wykonywać badania profilaktyczne, np. krwi, często zapominamy o badaniach moczu. Jak się okazuje, możemy z nich uzyskać wiele istotnych informacji na temat naszego zdrowia, szczególnie pracy nerek. Są one odpowiedzialne za filtrowanie wszystkich płynów, które przyjmujemy i usuwanie z naszego organizmu toksyn. Analiza moczu może pomóc nam więc uzyskać wiele informacji na temat działania naszego ciała.

Dlaczego lekarz może nam zalecić badanie moczu?

Najczęściej dostaniemy takie zalecenie w przypadku podejrzenia różnych schorzeń związanych z nerkami. Będzie do nich należeć na pewno przewlekła choroba nerek (duża ilość białka w moczu), ale też infekcje dróg moczowych (bakterie w moczu) czy cukrzyca (duża ilość glukozy w próbkach). Lekarz może nam też zlecić takie badanie, kiedy zatrzymujemy wodę w organizmie i cierpimy na obrzęki. Może to być oznaka nieprawidłowo pracujących nerek.

Co może wpływać na wyniki badania moczu?

Oczywiście na pracę nerek, a tym samym nasze wyniki badania moczu, może wpłynąć wiele różnych czynników:

  • dieta
  • przyjmowane płyny
  • ćwiczenia
  • podaż soli

Wyniki będą też zależne od naszych stanów chorobowych, na przykład wspomnianej już cukrzycy.

Interpretacja wyników badań online – wykonałeś badania, i co dalej?

Często zdarza się, że postanawiamy wykonać badania moczu bez zalecenia lekarza, po prostu jest to część naszej profilaktyki. Jeżeli posiadamy wyniki takich badań i chcemy dowiedzieć się, czy są one prawidłowe, to możemy skorzystać z możliwości wizyty online. Konsultacja wyników online to bardzo wygodna forma uzyskania informacji na temat naszych wyników krwi.

Konsultacje wyników badań online odbywają się przy pomocy połączenia telefonicznego, wideo albo korespondencji mailowej. Wystarczy, że na stronie Telemedyk wybierzemy opcję Konsultacja z interpretacją wyników i dołączymy naszą dokumentację. Lekarz, który się z nami połączy, przeanalizuje wyniki i powie nam, co oznaczają. Może od razu wystawić nam e-receptę lub e-zwolnienie albo skierować nas do specjalisty.

Oczywiście wyniki badań moczu to nie wszystko. W ten sposób możliwa jest też interpretacja wyników krwi online oraz innych badań, np. glukozy czy cholesterolu. Interpretacja morfologii online pozwala nam na dbanie o zdrowie w łatwy sposób – możemy regularnie wykonywać badania profilaktyczne i korzystać z konsultacji online w celu ich interpretacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *